אודות קמפוס הכדורשת

על הקמפוס

קמפוס הכדורשת הוקם במטרה לתת מענה לביקוש הרב למאמני כדורשת בישראל תוך טיפול ברמות השונות של ההכשרות הנדרשות.

יו"ר הקמפוס - רחל סלומון

מנהל מקצועי קמפוס  - יוני אלמוג

ועדה מקצועית קמפוס - יוני אלמוג - יו"ר, אייל פרץ, אילונה כהן, אלי אפרתי, דנה גלוב, ויקה גונזלס, רונית שיר

הקמפוס מטפל ב 3 נושאים מרכזיים:

 • הכשרת מאמנים -  בניהולו של יוני אלמוג ובשיתוף פעולה של מכללות בעלות תעודה של משרד הספורט להכשרת מאמנים
 • ימי עיון והשתלמויות מקצועיות - בניהולה של רחל סלומון יו"ר הועדה המקצועית של איגוד הכדורשת ויו"ר הקמפוס
 • הכשרת מאמנים מתקדמת - בניהולם של דרור גורן, שקד חיימי ושירז סגה ליאם

 

קורס מאמני/ות כדורשת

קורס מאמני/ת כדורשת - הכשרת מאמנים בכדורשת עם צוות מאמנים ומרצים מהטובים בארץ בראשם המנהל המקצועי והמאמן הראשי יוני אלמוג.

הקורס מיועד לשחקניות כדורשת בכל הרמות, מורים לחנ"ג, מאמנים ומאמנות מענפי ספורט אחרים, ספורטאים וספורטאיות מענפי ספורט הכדור. היקף הקורס - 120 שעות. לקריאה נוספת

קורס מדריכי כדורשת - מיועד לסטודנטים וסטודנטיות ,במכללה האקדמית וינגייט- בשנים ג' או ד'

על יוני אלמוג - יהונתן (יוני) אלמוג שחקן כדורעף וכדורסל לשעבר, מאמן ומנהל מקצועי של מועדון הכדורעף בהוד השרון מזה 30 שנה, במשך 10 שנים שימש גם כיו"ר הוועדה המקצועית של איגוד הכדורעף בישראל. מאמן כדורשת מזה 10 שנים, מאז הקמת ליגת הכדורשת עוסק בהדרכה ואימון של קבוצות שונות בכל הליגות כמו כן עוסק בהדרכה ואימון בענפי ספורט נוספים מזה שנים רבות.

מזה שנים מעביר קורסי מאמנים ומדריכים של איגוד הכדורשת במכללה האקדמית בוינגייט ובשלוחות של המכללה בכל הארץ, בצה"ל ובחו"ל.

לפרטים נוספים ורישום לקורסים yonial@smile.net.il

על פי חוק הספורט "לא יוכל אדם לעסוק כמאמן או כמדריך ספורט, אלא אם כן יש בידו תעודת הסמכה לאותו ענף", לכן....

בהתאם להחלטת הועדה המקצועית של איגוד הכדורשת החל מעונת המשחקים 2020/21 לא יוכלו לעמוד על הקווים במהלך משחקי האיגוד מאמנים שאינם בעלי תעודת מאמן מוכרת על ידי איגוד הכדורשת. הקריטריונים להכרת האיגוד בתעודה הם כדלקמן:

 • איגוד הכדורשת יכיר בתעודת מאמן כדורשת אשר ניתנה במוסד אקדמי מוכר, הרשאי להעביר קורסי מאמנים במקצועות כדור מקבילים בישראל
 • קורס המאמנים יועבר וירוכז  ע"י מאמנים בעלי תעודת מאמן כדורשת מוכרת ע"י איגוד הכדורשת
 • תכני הקורס והיקפיו (סילבוס) יאושרו ע"י הוועדה המקצועית של איגוד הכדורשת. היקף השעות בקורס לא יפחת מ 148 שעות  מתוכם:
  • 90  שעות כדורשת מעשי
  • 30 שעות מדעים הכוללים אנטומיה פיזיולגיה וקינזיולוגיה
  • 28  מגישי עזרה ראשונה .

 

 

קורס מאמני/ות כדורשת מתקדם

קורס מאמני/ת כדורשת - הקורס מיועד למאמני כדורשת מוסמכים ובעלי תעודת מאמן בעלי ניסיון של למעלה מ 3 שנים באימון כדורשת המעוניינים לעשות קפיצת מדרגה נוספת

רכז הקורס דרור גורן

לפרטים נוספים ויצירת קשר: drorgoren@gmail.com

 

ימי עיון

איגוד הכדורשת הישראלי יוזם ימי עיון בנושאים הקשורים לספורט נשים ונערות בכלל, ומשחק הכדורשת בפרט. מטרתם היא העשרת ארגז הכלים של כל העוסקים במלאכה.

יום העיון המרכזי - מתקיים בדרך כלל במכללת וינגייט, ונערך אחת לשנה. המפגש כולל הרצאות במגוון נושאים הקשורים לפיזיולוגיה של הספורט, פסיכולוגיה של הספורט, מניעת פציעות ועוד. בחלק מעשי ניתן דגש על משחק הכדורשת על כל מרכיביו. ימי העיון מאורגנים בעזרת טובי המרצים, ופתוחים לקהל הרחב, לשחקניות כדורשת, מאמנים, מורים לחינוך גופני, ולכל אוהבי משחקי הכדור.

ערבי עיון חוקה -  בתחילת כל עונה מקיים האיגוד ערבי עיון נוספים, הנוגעים לחוקה. ערבי עיון אלו משמעותיים במיוחד עבור קבוצות חדשות שמצטרפות לליגות השונות, ומעוניינות לעמוד על דקויות של החוקה. לנוחיות השחקניות ערבים אלו מתקיימים במוקדים שונים.

קורסי שיפוט ורישום

הליגות השונות בחסות האיגוד ידועות באחידות ברמת השיפוט הגבוהה, ובשירותי המזכירות והרישום. קורס רשמים וקורס שופטים נועדו להכשיר שופטים ורשמים ולהקנות תעודה מקצועית.

האיגוד מעסיק (בתשלום) בליגות השונות את מרבית בוגריו על פי בחירתם.
הקורסים מועברים על ידי מדריכים מובילים בתחומם, ובראשם מר שלמה ברוטמן, הרכז המקצועי של הליגה הארצית, שופט כדורעף בינלאומי.
ההשתתפות בהשתלמויות מחייבת הרשמה מראש והגעה לכל המפגשים.

קורס שופטים נועד לגילאי 21 ומעלה (בתשלום סמלי). קורס שופטים מורכב משני חלקים- חלק תאורטי ופרקטיקום. בסיום שני חלקי הקורס בהצלחה מקנה תעודת שופט. המצטיינים מועסקים בשכר על ידי האיגוד, ומשובצים על פי נוחיותם. למועד הקורס הקרוב שלחו מייל ולקבלת פרטים נוספים לשלמה ברוטמן המנהל המקצועי shlomo@icf-sport.com

קורס רשמים - לגילאי 16 ומעלה (ללא תשלום). בני נוער בגיל המתאים מוזמנים לעבור קורס רשמי כדורשת. ידע בסיסי בכדורעף מקנה יתרון אך לא הכרחי. הנערים/ות משובצים בתום הקורס במשחקים השונים בקרבת מקום מגוריהם, והם מקבלים שכר עבור עבודתם. רכזת הרשמים - ליאת שומכר לוי.

מחקרים אקדמיים

החל מאוגוסט 2014 - קבוצות האיגוד משתתפות במחקר מדעי פורץ דרך עם המכללה האקדמית וינגייט. המחקר בראשותה של ד"ר שרון צוק יחד עם ד"ר יואב מקל - ראש בית הספר לחינוך, וחוקרים נוספים הוא ראשון מסוגו בעולם.

החל מ- 2015 ועד היום - מחקר של דוקטורנטית לליב אגוזי, מהפקולטה לניהול באוניברסיטת חיפה שבוחנת דרכים אפקטיביות לניהול התחרות בין חברות הצוות - במשחק הכדורשת. קבוצות רבות שותפות למחקר זה. לקריאת התקציר.

החל מקיץ 2016- מחקר מקיף של ד"ר צ'ציק וצוות חוקרים בראשותה של ד"ר שרון צוק- הנוגע לפציעות אופייניות בענף הכדורשת, מניעה ואיפיון.

LogoCampusCatchball_Final
השתלמות מאמנים תיקון
קורס מאמנים
קורס מאמנים מתקדם
KadureshetZe
אירועיםהכשרות מקצועיות

קורס מאמנים מתקדם

ענת כנר |
אנו שמחים ומתרגשים להודיע לכם על פתיחת קורס מאמנים מתקדם בהובלת המאמנים: דרור גורן, שקד חיימי ושירז סגאה ליאם! להרשמה לקורס לחצו כאן פרטים מלאים בפלאייר המצורף. נושאי הקורס: *ניתוח משחק – צילום, ניתוח (קבוצה, תנועה, שחקניות, סטטיסטיקה), שימוש בכלים [...]
סגור לתגובות על קורס מאמנים מתקדם
הכשרות מקצועיות

קורס מאמני כדורשת

admin |
קורס מאמני כדורשת עם המכללה האקדמית וינגייט הכשרת מדריכים ומאמנים בכדורשת בשיתוף המכללה האקדמית בוינגייט עם צוות מאמנים ומרצים מהטובים בארץ בראשם המנהל המקצועי והמאמן הראשי יוני אלמוג. מידי שנה באוקטובר נפתח קורס מאמנים בכדורשת המיועד לשחקניות כדורשת בכל הרמות, [...]
סגור לתגובות על קורס מאמני כדורשת
הכשרות מקצועיות

קמפוס הכדורשת

admin |
השותפים שלנו קורס מאמני/ות כדורשת – המכללה האקדמית בויינגייט קורס מאמני/ת כדורשת – הכשרת מאמנים בכדורשת בשיתוף המכללה האקדמית בוינגייט עם צוות מאמנים ומרצים מהטובים בארץ בראשם המנהל המקצועי והמאמן הראשי יוני אלמוג. הקורס (נפתח בד"כ באוקטובר ומסתיים באפריל), מיועד [...]
סגור לתגובות על קמפוס הכדורשת
שירותים בקליק
רישום שחקניות
תשלומים
לוחות משחקים
יצירת קשר
קבוצה חדשה
כתובות אולמות